דף הבית‏ > ‏

דיבייט


מידע אודות דיבייט לאתרי בית הספר

בבית הספר נלמדת תכנית הדיבייט זו השנה הראשונה.

לאורך השנה, תלמידי כיתות ה' לומדים את מערך העברת מסרים ועמידה מול קהל. תוכנית זו תעסוק בטכניקות וכלים בתקשורת בינאישית – שכנוע, עמידה מול קהל והעברת מסרים. השיטה מורכבת ממספר כלים בתקשורת בינאישית ומיושמת מזה עשרות שנים בעולם האקדמאי, הפוליטי והעסקי. ייחודה הוא בכך שהיא ניתנת ללמידה על ידי כל אחד ואחת, ויישום הכלים מתחיל כבר במפגש הראשון. כל יחידות הלימוד יילמדו על בסיס משולש הלמידה שמתייחס ל: מה לעשות, למה לעשות ואיך לעשות.

המיומנויות העיקריות שירכשו התלמידים לאורך המפגשים:

·         שליטה בכלים בלתי מילוליים ואלמנטים של שפת גוף.

·         התנסות בעמידה מול קהל ורכישת בטחון עצמי.

·         יכולת לכתוב נאום ברור לפי מבנה המסר.

·         יכולת להציג עמדה בצורה ברורה ומזווית ראיה מקיפה.

·         כתיבת טיעונים מעמיקים לאחר ביצוע מחקר.

·         התנסות חווייתית במשחק הדיבייט.

·         התנסות בסגנונות אישיים של נואמים.

בסוף התוכנית יתקיים אירוע סיום שמסכם את החוויה שלהם מהשיעורים.

למי שלא מכיר, חברת דיבייט הינה חברת הדרכה, ייעוץ ופתרונות טכנולוגיים לתקשורת בינאישית וניהול מהמצליחות בישראל. אנו מכשירים תלמידים, מלמעלה מ-200 בתי ספר, בקשת רחבה של מיומנויות תקשורת המשפרות את יכולות השכנוע, העברת מסרים, עמידה מול קהל, רטוריקה וניהול.

השיטה הייחודית של דיבייט מתמקדת בלמידה חווייתית המשלבת תרגולים ופרקטיקה שמיושמים בכל מפגש תוך שימוש בסרטונים, הפעלות, סימולציות ודוגמאות שמוסיפים עניין לקהל. המערכים בנויים באופן שנותן לכל תלמיד הזדמנות להתנסות בכלים הן באופן אינדיבידואלי והן באופן קבוצתי. בכל אחד מהמערכים שלנו שזורים ערכי ליבה מגוונים, ביניהם: מנהיגות, אחריות ופרואקטיביות חברתית, קבלת השונה וחדשנות. התרגולים שלנו מתבססים על סוגיות חינוכיות ודילמות מוסריות ומעלים בכל פעם נושאים אקטואליים חשובים מחיי היומיום לדיון. המיומנויות והתרגולים נעשים על ידי חיבור לצרכים של התלמידים במסגרת עולמם הפנימי ומסייעים להבין למה הם לומדים את המיומנויות ומה התועלת המידית עבורם– בנוסף לתועלת החינוכית ארוכת הטווח. Comments